Haber


15

 Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, yatırımcıların desteklenmesi ve karşılaştıkları sıkıntıların asgariye indirilmesi için çalışacaklarını ve mücadelelerini bu yönde sürdüreceklerini söyledi.

Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama Genel Müdürü Mehmet Yurdakul Şahin ve beraberindeki uzmanlar tarafından Muş Ticaret ve Sanayi Odası 15 Temmuz Milli İrade Meclis Salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, “1 Nisan’da yapılan Muş Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri sonucunda bizi tercih eden üyelerimize ve başkanlık ve yönetim kurulu seçimlerinde bize oy veren meclis üyelerimize bugünkü ilk toplantımızda teşekkür ederek konuşmama başlamak istiyorum. Burada bizlerle birlikte olan Teşvik Uygulama Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Yurdal Şahin ve Ekonomi Bakanlığımızın çok değerli uzmanları ilimize ve odamıza hoş geldiniz. Bugün yapılacak olan bu bilgilendirme toplantısının ilimize ve siz değerli üyelerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Ekonomi Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu çalışmalar, destekler ve yatırım teşvik uygulamaları hakkında yapılacak olan bu bilgilendirmenin önemli bir ihtiyaç olduğunu ifade eden Koç, “Çünkü teşvik uygulamalarında ve desteklere erişimde ilimizde ciddi zorluklar yaşanmaktadır. Yatırımcılarımızın yaşamış olduğu bu zorlukların aşılmasında Sayın Genel Müdürümüzden ayrıca destek bekliyoruz. 
Hükümetimiz tarafından uygulanan bu teşvik ve destekler bölgemizde ve ilimizde yatırım ortamının geliştirilmesine ciddi katkı sağlayacaktır.
Muş Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu bilgilendirme toplantılarını önemsiyoruz. Üyelerimizin daha fazla donanıma sahip olması için biz de üzerimize düşeni yapacağız. 
Türkiye’nin dört bir tarafına eşit olarak sunulacak olan destekler ile Muş gibi dezavantajlı bölgelere sunulacak olan fırsatlardan veya desteklerden maksimum düzeyde istifade etmeyi planlıyoruz. 
Henüz ayağımızın tozuyla başlamış olduğumuz bu görevde öncelikli hedefimiz; üyelerimizin teşvik, destek ve finansa erişimde bilgi ve beceriye sahip olmalarını sağlamaktır” diye konuştu.
MUŞ TSO üyelerinin daha fazla yatırım yapmaları için çaba sarf edeceklerini de sözlerine ekleyen Koç, “Muş’taki tüccar ve sanayicilerimizin ne derece cesaretli olduklarını biliyoruz. Türkiye’nin çeşitli illerinde ciddi yatırımlar yapan tüccar ve sanayicilerimizi önümüzdeki dönemde ilimize davet edip bu teşvik ve desteklerden de faydalanarak yatırım yapmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.
Dün itibariyle kesinleşen seçim kararından hemen sonra göreve başladık ve böyle bir toplantının olduğunu öğrenmekten de memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. 
Çok fazla uzatmadan sözü Genel Müdürümüze ve uzmanlarımıza bırakıyor, hepinize Muş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına saygılarımı sunar, katılımınızdan dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Daha sonra Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama Genel Müdürü Mehmet Yurdakul Şahin Kürsüye geldi. Muş ve Bitlis’te yapılan görüşmeler ve çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Şahin, yatırımcılar için ne yapabiliriz, nasıl destek sağlayabiliriz gibi sorunları ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi. Toplantıda bakanlık uzmanları konuyla ilgili teknik bilgiler aktardılar.
 

 

Okunma Sayısı: 3392
resim
Muş Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018