Başkan Özgeçmiş

 

 

 

        Erdal Koç 26.11.1971 tarihinde Muş’un Merkeze bağlı Soğucak (Mongok) köyünde doğdu. İlköğrenimini Soğucak İlkokulunda, orta ve lise eğitimini de Muş Lisesi’nde tamamladı. Üniversite öğrenimine 1991 yılında Rusya’da başladı. 1996 yılında Rostov Üniversitesi İnşaat Akademisi Mimarlık Bölümünden mezun oldu.

       1997 yılında Gaziantep’te vatani görevini tamamlayan Koç, 1998 yılında ONER İnşaat San. Dış Tic. Ltd. Şti.’ni kurdu. Aynı yıl içerisinde şirket bünyesinde Muş Tat Küp Şeker Fabrikasını kurarak üretme başladı. 2003 yılında inşaat sektörüne başlayan Koç, halen Türkiye’nin çeşitli illerinde Yap-Sat ve taahhüt işlerinde, faaliyetlerine devam etmektedir.

      2008-2013 tarihleri arasında Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Yönetim Kurulunda Sayman Üye olarak görev yaptı. 1 Nisan 2018 tarihinde yapılan Muş Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinden sonra Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Aynı yıl gerçekleştirilen 74 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Seçimli Olağan Genel Kurulunda Ekonomi Politikası Komisyonu (raportör) Asil Üyeliğine, Ticaret ve Sanayi Konseyi Yedek Üyeliğine seçildi.

       Koç, aynı zamanda ONER İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini yapmaktadır.

       23 Ekim 2022 tarihinde yapılan Muş Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Erdal Koç, 75. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Seçimli Olağan Genel Kurulunda Yüksek Koordinasyon Kurulu’na seçildi.

Erdal Koç evli ve iki kız çocuk babasıdır.

 

Muş Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018