Başkan Özgeçmiş

 

 

 

 

Erdal Koç 26.11.1971 tarihinde Muş’un Merkeze bağlı Soğucak (mongok) köyünde doğdu. İlköğrenimini Soğucak İlkokulunda, orta ve lise eğitmini de Muş Lisesi’nde tamamladı. Üniversite öğrenimine 1991 yılında Rusya’da başladı. 1996 yılında Rostov Üniversitesi İnşaat Akademisi Mimarlık Bölümünden mezun oldu.
1997 yılında Gaziantep’te vatani görevini tamamlayan Koç, 1998 yılında ONER İnşaat San. Dış Tic. Ltd. Şt.’ni kurdu. Aynı yıl içerisinde şirket bünyesinde Muş Tat Küp Şeker aabrikasını kurarak üretme başladı. 2003 yılında inşaat sektörüne başlayan Koç, halen Türkiye’nin çeşitli illerinde Yap-Sat ve taahhüt işlerinde, faaliyetlerine devam etmektedir.
2008-2013 tarihleri arasında Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Yönetm Kurulunda Sayman Üye olarak görev yapt. 1 Nisan 2018 tarihinde yapılan Muş Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinden sonra Yönetm Kurulu Başkanlığına seçildi. Aynı yıl gerçekleştrilen 74 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Seçimli Olağan Genel Kurulunda Ekonomi Politkası Komisyonu (raportör) Asil Üyeliğine, Ticaret ve Sanayi Konseyi Yedek Üyeliğine seçildi.
Koç, aynı zamanda ONER İnşaat Ltd. Şt. Yönetm Kurulu Başkanı ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Yönetm Kurulu Üyesi olarak görevini yapmaktadır.
Erdal Koç evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018