Haber


10

Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Muş Şube Başkanı Kemal Türkan ve beraberindekileri makamında ağırlayan MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç, 30 futbol takımın ihtiyacı olan antrenman malzemelerini karşılayacağını belirtti
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Başkanı Erdal Koç, Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Kemal Türkan ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Muş’taki sporun ve gençliğin sorunlarının ele alındığı görüşme verimli geçti.
Amatör spor kulüplerinin kıt kanaat imkanlarla faaliyetlerini sürdürdüğünü kaydeden ASKF Başkanı kemal Türkan, gençlere destek verilmesi halinde çok güzel başarılara imza atılacağını vurguladı. Muş’un çeşitli spor dallarında önemli dereceler elde ettiğini kaydeden Türkan, Muş gençliğinin azimli ve çalışkan olduğunu, imkan verilmesi halinde başarıyı yakalayabilecek potansiyele sahip olduğunu sözlerine ekledi.
Muş Ticaret ve Sanayi Odası olarak gençlere ve dolayısıyla spora önem verdiklerini kaydeden MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılıp spora teşvik edilmesi için herkesin duyarlı davranması gerektiğini ifade etti.
Ziyaretle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Türkan ve beraberindeki heyete nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç, sporcuların da gençlerin de her türlü sorunlarıyla ilgileneceklerini ve destekleyeceklerini sözlerine ekledi.
MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç açıklamasında daha sonra şunları söyledi: “Bugün Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Sayın Kemal Türkan ve beraberindeki heyeti ağırladık. Şehrimizdeki gençlerin genel durumunu istişare etme fırsatımız oldu. Sporcu kardeşlerimizin karşılaştığı sorunları dinledik. Bunları birlikte aşmak için istişare ettik. ASKF’ye bağlı 30 amatör spor kulübün ihtiyacını karşılamak için antrenman malzemesi desteğinde bulunacağımızı söyledik. Sporcularımızın antrenmanlarda giyeceği spor malzemelerini en kısa sürede kendilerine ulaştıracağız. Gençlerimizi spora teşvik ederek kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmamız gerekiyor. Bunun için herkesin duyarlı davranması gerekir diye düşünüyorum. Gençlerimiz toplumun önemli bir kesimini oluşturuyor. Sorun ve sıkıntılarını gidermek için bizde Muş Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. ASKF Başkanı Kemal Türkan’a ve mesai arkadaşlarına gayretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Gençlerimize de aktivitelerinde başarılar diliyorum”.

 

Okunma Sayısı: 610
resim
Muş Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018