Haber


07

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı LGS’de 500 tam puan alan Zehra Şimşek’i makamında ağırlayarak tebrik etti

 

4 Haziran 2023’te yapılan LGS sınavında Türkiye birincileri arasına adını yazdıran Zehra Şimşek’i makamında ağırlayan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, öğrencilerin başarıları ile gurur duyduklarını ve bunların artarak devam etmesini istediklerini söyledi.

Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olmaya hak kazanan Zehra Şimşek ile eğitimci babası Halis Şimşek’i makamında ağırlayan MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç, Zehra Şimşek’i göstermiş olduğu başarıdan ötürü telefonla ödüllendirdi.

LGS Muş birincisi Zehra Şimşek’in tüm sorulara doğru yanıt vererek 500 tam puan aldığını ve bunun büyük bir gurur vesilesi olduğunu kaydeden MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç, “Eğitim herkesin duyarlı olması gereken bir konudur. Öğrencilerimizin başarıları ile gurur duyuyoruz.  Bu başarı kız çocuklarımızdan gelince sevincimiz bir kat artıyor. Kızımı Zehra Şimşek’in eğitiminde katkısı olan başta ailesine ve öğretmenlerine olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Yazılım mühendisliği okumak istediğini söyledi. Güzel bir hedef belirlemiş, tebrik ediyorum. Eğitim hayatında kızımıza başarılar diliyorum. Kendisine bir telefon hediye ederek bu başarısını ödüllendirdik. Yolu ve bahtı açık olsun” diye konuştu.

Muş birincisi olmak için çok çalıştığını ve sonunda emeğinin karşılığını aldığını belirten Zehra Şimşek, Ankara Fen Lisesi’ne kayıt yaptırdığını söyledi. Yazılım mühendisliği okumak istediğini belirten Zehra Şimşek, bu süreçte kendisine destek verenlere de teşekkür etti.

Yeşilce Ortaokulu’nun Müdürü olan Zehra Şimşek’in babası Halis Şimşek, kızını herhangi bir dershaneye ve özel okula göndermediğini belirterek, öğrencilerin çalışarak başarabileceklerini bir kez daha gördüklerini söyledi.

Okunma Sayısı: 267
resim
Muş Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018