Haber


07

Bu yıl 10. düzenlenen Onkoloji Günleri etkinliğine katılan MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç, kanser hastalığıyla savaşan gönüllülerle bir araya gelerek onlarla birlikte olmaktan mutlu olduklarını söyledi

 

Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Başkanı Erdal Koç, 10. Onkoloji Günleri etkinliğine katıldı. 4-9 Ekim tarihleri arasında Muş Ticaret ve Sanayi Odası’nda “Benim Hikayem” mottosuyla düzenlenen programa 10 ülkeden 120 kişi katıldı.

MUŞ TSO’da düzenlenen programa Meclis Başkanı Aydın Çelik, Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Koç ve meclis üyelerinin katıldığı programın ev sahipliğini ise MUŞ TSO Başkan Yardımcısı ve Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce yaptı. 10 ülkeden bilim insanlarının, kanser hastalarının ve gönüllülerin katıldığı program renkli görüntülere sahne oldu.

Programa katılan MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç burada yaptığı konuşmada hastaların mücadelesine ve gönüllülerin fedakarlıklarına vurgu yaptı. Onkoloji Günleri etkinliğini düzenleyen Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce’nin aynı zamanda Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı olarak da görev yaptığını belirten Koç, bu güzel etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Koç konuşmasında daha sonra şunları söyledi: “Değerli misafirler, yaklaşık olarak beş yıldır Muş Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanlık görevini yürütmekteyim. Defalarca bu salonda programlar yaptık. Bu kürsüde veya cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın, üst düzey bürokratların olduğu ekonomi şuralarında hatiplik yaptım. Ama bugün duyduğum heyecanı hiçbirinde duymadım. Bu gün bu salonun farklı bir ambiyansı var. Farklı bir dinleyici kitlesi, en küçük detayına kadar hassasiyet gösterilmiş fevkalade bir organizasyon olmuş. Son derece modern bir şekilde dizayn edilmiş salon. Hani derler ya söylenecek sözcüklerin kifayetsiz kaldığı an işte o an. Bu sebepten ötürü bu organizenin baş aktörü, aynı zamanda Muş Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkan yardımcımız, çalışma arkadaşım Sayın Salih Yüce ve ekibini sizlerin de huzurunda canı gönülden tebrik ediyorum, bütün ekibin eline, koluna, yüreğine sağlık diyorum”.

Genç Birikim Derneği Başkanı ve MUŞ TSO Başkan Yardımcısı Salih Yüce yaptığı konuşmada, “Bu yıl 10'uncusunu yapıyoruz. Yaklaşık 280 konaklamalı misafirimiz var. Aramızda 10 ülkeden 120 yabancı konuğumuz var. 1999'da yumuşak doku kanserine 20 yaşında yakalandım. Çok genç yaştaydım. Kanserle mücadele etmek için derneğimizi kurduk. Bugün geldiğimiz noktada dünyada ve Türkiye'de çok iyi networkun içinde yer almaya başladım. Bu bizim için olabildiğince mutluluk verici. Her yıl çeşitli hastalık kongrelerine gidiyoruz. Buradan da edindiğimiz bilgilerle, deneyimlerle hem ilimizde hem ülkemizde bunu yaygınlaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

Yüce, programda bu yıl yaklaşık 50 kanser hastasının yer aldığını dile getirerek, “Çok büyük bir adım bizim için. Çünkü Türkiye'nin değişik ilerinden buraya gelmişler, meme kanseri hastaları olarak. Gelecek yıl bu programımızı bütün illere yayarak kanser hastalarını Muş'ta toplamak istiyoruz” dedi.

Okunma Sayısı: 210
resim
Muş Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018