Haber


31

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Muş Alparslan Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç’ın Muş iş dünyasını zan altında bırakan açıklamalarına tepki gösterdi

 

Muş Alparslan Üniversitesi’nin (MAUN) 2023-2024 Akademik Yılı açılış törenine katılan Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Başkanı Erdal Koç, burada bir konuşma yapan üniversitenin kurucu rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç’a tepki gösterdi.

Muş Alparslan Üniversitesi’nin kurucu rektörünün Muş’ta görev yaptığı dönem içerisinde “ihale çeteleriyle” mücadele ettiğini ifade etmesini talihsiz bir açıklama olarak değerlendiren MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç, Muş iş dünyasının doğrudan hedef gösterilmesinden ve itibarsızlaştırılmasından rahatsız olduklarını söyledi.

MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç, haftalık olağan yönetim kurulu toplantısından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “30 Ekim 2023 günü Muş Alparslan Üniversitesi’nde düzenlenen 2023-2024 Akademik Yılı açılış törenine Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alican’ın davetlisi olarak katıldım. Buradaki törende konuşan üniversitemizin kurucu rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç’ın Muş’ta görev yaptığı dönemde “ihale çeteleri” ile mücadele ettiklerini belirtmesi bizleri son derece üzmüştür. Doğrudan iş dünyasını hedef alan bu söylemleri kendilerine iade ediyoruz. Görev yaptıkları dönemde herhangi bir usulsüzlük ile karşılaşmaları halinde başvuracakları yer adli makamlardır. Muş’taki görevi bittikten sonra bugün gelip burada insanları, kurumları, yöneticileri kötülemek, iş dünyasını ihale çeteleri olarak tanımlamak, iftiralarda bulunmak yakışık almayan bir üsluptur. Her platformda olduğu gibi Muş Ticaret ve Sanayi Odası’nın hakkını savunmaya, üyelerimizi sahiplenmeye devam edeceğimizi de belirtmek istiyorum” dedi.

Okunma Sayısı: 1632
resim
Muş Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018