Haber


27

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, badmintonda Türkiye derecesi yapan sporcuları ödüllendirerek, gençlerin sportif faaliyetlere katılmalarının önemine değindi

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 23-27 Kasım tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen badminton Türkiye şampiyonasına Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 8 sporcu ile katıldı. Müsabakalarda dereceye giren 2 sporcuyu makamında ağırlayan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, gençlerin ve özellikle de sportif faaliyetlere katılanların desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Bursa’da düzenlenen şampiyonada ilimizi temsil eden sporculardan Furkan Yağız Bozkurt ve Muhammed Ensar Çavuş 13 yaş altı Türkiye şampiyonasında çiftlerde Türkiye 2’incisi teklerde ise Türkiye 8’incisi oldular. Sporcuların antrenörü Mürsel Koç ise şampiyonada Fair Play ödülü alarak ilimizi başarılı bir şekilde temsil etti.

Sporcuların göstermiş olduğu bu başarı ile ilimizi uluslararası müsabakalarda temsil etmeye hak kazandığını belirten MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç, Bursa’da göstermiş oldukları başarıyı, uluslararası müsabakalara da göstereceklerine inandığını söyledi. Gençlerin başarısı ile gurur duyduğunu ve bundan sonraki süreçte bu başarıyı arttırarak devam ettireceğini kaydeden Koç, “Gençlerimizi, çocuklarımızı, sporcularımızı sahiplenmeliyiz ve desteklemeliyiz. Elde ettiği başarılar ile gurur duyuyoruz. Bunların artarak devam etmesi hepimizin arzusudur. Bursa’daki şampiyonada ilimizi layıkıyla temsil eden sporcularımızın aynı başarıyı uluslararası müsabakalara da elde edeceğine inanıyorum. Bugün başarılı sporcularımızı bisikletle ödüllendirmek istediğimiz için odamızda ağırladık. Ayrıca ziyaretlerinden ötürü de kendilerine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Ayrıca badminton Türkiye şampiyonasında Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü badminton antrenörü Mürsel koç da Fair Play ödülü alarak bizleri gururlandırmıştır. Kendilerine bundan sonraki faaliyetlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç ve yönetim kurulu üyeleri sporculara bisikletlerini hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Okunma Sayısı: 660
resim
Muş Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018