Haber


14

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Kurban Bayramı mesajında birlik, beraberlik ve paylaşmanın önemine değindi

 

Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Başkanı Erdal Koç, İslam aleminin en önemli bayramlarından birini yaşamanın sevinci içerisinde olduklarını ifade etti.

MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç, “Mübarek kurban bayramını telaki edecek olmanın, manevi huzurunu yaşıyoruz. Kurban Bayramı, İslam alemi için paylaşma, dayanışma ve birlik olmayı temsil etmektedir. Bu zaman diliminde; Kurban ibadeti ile paylaşmayı ve dayanışmayı, hac ibadeti ile de birliği ve beraberliği yaşamaktayız” dedi.

Başkan Koç mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Kurban bayramı ile birlikte hac farizasını yerine getirmek üzere, kutsal topraklarda bulunan tüm Müslümanların, hac ibadetlerinin ve dualarının kabul görmesini diliyorum.

Bayramların maneviyatının aksine, ekonomide yaşanan yüksek enflasyonist ortam toplumun tüm kesimini olumsuz etkilemektedir. Fiyatlardaki artışın yüksek ve kabul edilemez oranda olması, bir taraftan, tüketicilerin alım gücünü büyük ölçüde kısıtlarken, diğer taraftan, enflasyon ile birlikte üretim maliyetleri, yüksek faizler nedeni ile de borçlanma maliyeti artmaktadır. Mevcut ortam iş dünyasını da olumsuz etkilemektedir. Hükümetin, hedefleri doğrultusunda en kısa sürede dezenflasyon sürecinin başlamasını ümit ediyorum.

Kurban bayramı vesilesi ile içinde bulunduğumuz bu manevi iklimin, ülkemize ve İslam coğrafyasına barış, huzur ve kardeşlik getirmesini temenni eder, Sizlere de; aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte nice bayramlar dilerim. Saygı ve sevgilerim ile”.

Okunma Sayısı: 190
resim
Muş Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018